04.09.2019 Pannonia

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Georg Karner

2 Martin Böhm

3 Gabor Herget

4 Stefan Thaller

 

Race Class 2

1 Michael Barbach

2 Benjamin Platzer

3 Stefan Widermann

 

Race Class 3

1 Michaela Barbach

2 Manfred Halwax

3 Norbert Frohner

 

Sprint 2

 

Race Class 1

1 Gabor Herget

2 Martin Böhm

3 Georg Karner

4 Stefan Thaller

 

Race Class 2

1 Michael Barbach

2 Benjamin Platzer

3 Stefan Widermann

 

Race Class 3

1 Manfred Halwax

2 Michaela Barbach

3 Norbert Frohner

14.08.2019 Pannonia

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Karl Müller

2 Igor Aman

3 Piotr Wira

 

Race Class 2

1 Stefan Widermann

2 Martin Dercsaly

3 Michaela Barbach

 

Sprint 2

 

Race Class 1

1 Piotr Wira

2 Igor Aman

3 Karl Müller

 

Race Class 2

1 Stefan Widermann

2 Gabriel Diethard

3 Martin Dercsaly

4 Michaela Barbach

 

19.06.2019 Slovakia

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Franz Lahmer

2 Klaus Stanek

3 Franz Degeorgie

 

Race Class 2

1 Piotr Wira

2 Dymitr Korpas

3 Helmuth Ringhofer

4 Manfred Irger

5 Benno Müller

 

Race Class 3

1 Günther Schmidt

2 Benjamin Platzer

3 Manfred Bohacek

4 Stefan Widermann

 

Race Class 4

1 Michaela Barbach

2 Martin Dercsaly

3 Hermann Buttazzoni

4 Peter Boone

 

Sprint 2

 

Race Class 1

1 Franz Lahmer

2 Franz Degeorgi

 

Race Class 2

1 Klaus Stanek

2 Karl Müller

3 Marcus Lechner

 

Race Class 3

1 Manfred Bohacek

2 Benny Platzer

3 Stefan Widermann

 

Race Class 4

1 Martin Dercsaly

2 Michaela Barbach

3 Hermann Buttazzoni

4 Peter Boone

5 Piotr Wira

6 Dymitr Korpas

 

 

29.05.2019 Pannonia

 

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Michael Oliver

2 Karl Müller

3 Igor Aman

 

Race Class 2

1 Manfred Halwax

2 Michaela Barbach

3 Manfred Bohacek

4 Michael Barbach

5 Stefan Widermann

6 Benjamin Platzer

 

Sprint 2

 

Race Class 1

1 Michael Oliver

2 Benno Müller

 

Race Class 2

1Stefan Widermann

2 Manfred Bohacek

3 Michaela Barbach

4 Michael Barbach

5 Benjamin Platzer

6 Manfred Halwax

 

 

 

04.04.2019 Pannonia

 

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Oliver Michael

2 Karl Müller

3 Stefan Thaller

 

Race Class 2

1 Stefan Widermann

2 Michaela Barbach

3 Peter Boone

 

Sprint 2

 

Race Class 1

1 Michael Oliver

2 Benno Müller

3 Diethard Gabriel

 

Race Class 2

1 Stefan Widermann

2 Michaela Barbach

3 Peter Boone

 

 

 

19.03.2019 Pannonia

 

Sprint 1

 

Race Class 1

1 Oliver Michael

2 Franz Lahmer

3 Franz Degeorgie

 

Race Class 2

1 Stefan Widermann

2 Michaela Barbach

3 Michael Barbach

 

Sprint 2

 

Race Class 1 

1 Franz Lahmer

2 Oliver Michael

3 Franz Degeorgie

 

Race Class 2

1 Michaela Barbach

2 Michael Barbach